A Danube-INCO.NET, a JPI Urban Europe és az EXPAND projekt közös workshopot rendez március 24-én, amely a JPI Urban Europe közös programozási kezdeményezésben való részvétel növelésére, a városi kihívásokkal kapcsolatos tapasztalatcserére, valamint a JPI Urban Europe, illetve a Duna régió és az alacsonyabb KFI teljesítményű uniós tagállamok nemzeti és regionális támogatási stratégiáinak és prioritásainak összehangolására irányul.
A leuveni egyetemen tartott díjátadó ünnepség keretében Carlos Moedas kutatási biztos az antibiotikumok megfelelőbb használatára irányuló 1 millió EUR-s értékű Horizont díjat, míg Vytenis Andriukaitis, egészségügyi és élelmiszerbiztonsági biztos az antimikrobiális rezisztencia ellen küzdő nem kormányzati szervezetek részére alapított uniós egészségügyi díjat adta át.
Az Európai Bizottság és az Európai Befektetési Alap (EBA) megkezdte a magánszektor vezette, piacorientált páneurópai kockázati tőke alapok alapja programfelelőseinek kiválasztását. A 2017. január végi határidőre 17 pályázatot nyújtottak be.
Az uniós kutatási és innovációs támogatási programok hatásának maximalizálását szolgáló lehetőségeket vizsgáló jelentés szerint a Horizont 2020 utódprogramjának kidolgozása során az Európai Bizottság leginkább azt vizsgálhatja, hogy miképpen teheti a programot vonzóbbá nemzetközi vállalatok számára és hogyan fokozhatja a védelmi célú beruházásokat.
Az atomkutatók szembesültek először azzal, hogy a gyakorlatban milyen hatással van a Brexit az EU és az Egyesült Királyság közötti tudományos együttműködésre, valamint a saját karrierútjukra, miután Nagy-Britannia úgy nyilatkozott, hogy az EU-ból való kilépésével egyidejűleg kivonul az Európai Atomenergia-közösségből („Euratom”) is.
A kutatási infrastruktúrák kiemelkedő jelentőséggel bírnak Európa globális versenyképessége szempontjából. A Science Europe megjelentette a kutatási infrastruktúrák Horizont 2020 programban és a soron következő keretprogramban betöltött szerepének áttekintéséhez kapcsolódó állásfoglalását.
Paul Nurse genetikus, az orvosi Nobel-díj 2001. évi nyertese és a brit Francis Crick Institute igazgatója, márciusban csatlakozik az Európai Bizottság független tudományos tanácsadó testületéhez (Scientific Advice Mechanism).
Az űrkutatást és innovációt három módon fogják támogatni: egyrészt a Horizont 2020 program kapcsolódó pillérein, másrészt a területtel foglalkozó közös technológia kezdeményezés (JTI), harmadrészt új tudományos és innovációs társulás (EIT KIC) létrehozásán keresztül.
A kutatás az európai fegyvergyártás modernizálását és önállósítását szolgálja, azonban a terület érzékeny jellegére tekintettel ez a program nem fogja biztosítani a szakértők és EP képviselők számára a szokásos mértékű ellenőrzési jogkört.
A 15, befektetőkből és vállalkozókból álló sztártanácsadó megnevezésével Moedas biztosnak az európai innovációs tanáccsal kapcsolatos tervei egy lépéssel közelebb kerültek a megvalósításhoz.
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.